Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Dobrana para - Den Bit-A i Den Bit-M, grunt oraz masa asfaltowo-kauczukowa do dachów firmy Den Braven

Stałe narażenie na niszczące działanie promieni UV, zimowy mróz czy inne czynniki erozji, na jakie wystawiona jest papa pokrywająca dach, sprawiają, że utrzymanie jej we właściwej formie może sprawić sporo trudności. Masa hydroizolacyjna do dachów Den Bit-M wraz z gruntem Den Bit-A , nowości w ofercie firmy Den Braven, zapewnią łatwy i skuteczny sposób zabezpieczenia bitumicznych pokryć dachowych przed degradacją.

Papa jest materiałem stosowanym do wykonywania izolacji przeciwwilogociowej oraz przeciwwodnej, dlatego też utrzymanie jej w dobrym stanie jest rzeczą bardzo ważną dla ogólnego stanu budynku. Niestety, stałe działanie czynników atmosferycznych powoduje niszczenie zabezpieczającej posypki, jaką jest ona pokryta. Prowadzi to do powstawania mikropęknięć pozwalających na wniknięcie wilgoci w głąb powierzchni. Woda ta, podczas mrozów rozsadza papę powodując tworzenie się pęcherzy w pokryciu i dalsze, coraz szybsze jego nieszczenie. Dlatego też, co kilka lat, należy powierzchnię pokrytą papą poddawać konserwacj, do czego doskonale nadają się znajdujące się w ofercie firmy Den Braven produkty Den Bit-A oraz Den Bit-M, stworzone właśnie z myślą o tego rodzajach pracach.

Den Bit-M – uszczelnia i zabezpiecza
Den Bit-M firmy Den Braven jest dyspersyjną masą asfaltowo-kauczukową pozwalającą zabezpieczyć papę poprzez związanie posypki naruszonej przez opady, topniejący śnieg, wiatry oraz słabe kwasy, z którymi może mieć kontakt nasz dach. Dodatkowo, pozwala ona uszczelnić mikropęknięcia powstałe od czasu poprzedniej konserwacji dachu, tworząc szczelną warstwę przeciwwilgociową. Bazę wodną dysperbitu Den Bit-M zmodyfikowano kauczukiem syntetycznym, dzięki czemu powłoka wykonana przy pomocy tego produktu zachowuje trwałą elastyczność nawet w niskich temperaturach oraz charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Masa posiada właściwości tiksotropowe, co pozwala stosować ją do powierzchni o dowolnym spadku bez ryzyka spłynięcia. Co więcej, użyteczność masy Den Bit-M firmy Den Braven nie ogranicza się tylko i wyłącznie do powierzchni dachowej pokrytej papą. Produkt ten można z powodzeniem stosować do renowacji i konserwacji materiałów bitumicznych, bezspoinowych pokryć dachowych na podkładzie z jednej warstwy papy lub zbrojonych tkaninami technicznymi oraz do izolacji przeciwwilgociowej fundamentów czy posadzek w garażach i piwnicach. Dysperbit Den Bit-M dostępny jest w dwóch kolorach: czarnym i ceglastym.
Grunt to grunt
Jednak zanim przejdziemy do zabezpieczenia dachu dysperbitem Den Bit-M, powinniśmy najpierw odpowiednio przygotować powierzchnię poprzez odpowiednie jej zagruntowanie. W odróżnieniu od większości producentów, którzy polecają w tym celu użycie rozcieńczonej masy używanej później do właściwego zabezpieczenia dachu, firma Den Braven oferuje specjalnie do tego celu stworzony bitumiczny grunt wodny - Den Bit-A. Jego drobnocząsteczkowa struktura sprzyja głębokiej penetracji podłoża (do 3-4 mm), przez co użytkownik zyskuje pewność, że zastosowany grunt głęboko wniknął w powierzchnię. Jego baza jest modyfikowana kauczukiem syntetycznym z dodatkiem lateksu, dzięki czemu stworzona przy jego pomocy powłoka charakteryzuje się wysoką elastycznością. Już jedna warstwa gruntu Den Bit-A silnie wiąże się z górną warstwą podłoża, tworząc warstwę szczepną dla materiałów powłokowych, zdecydowanie bardziej skuteczną niż rozcieńczony w proporcjach 1:1 dysperbit. Dodatkowo, dzięki wysokiej wydajności koncentratu, który rozcieńcza się wodą w stosunku 1:9, stosowanie gruntu Den Bit-A jest nie tylko skuteczniejsze, ale i tańsze w porównaniu do powszechnie polecanego gruntowania dysperbitem.
Prawidłowe zabezpieczenie dachu pokrytego papą, jest sprawą bardzo ważną, nie tylko ze względu na wilgoć mogącą wniknąć w strukturę budynku. Zastosowanie dysperbitu Den Bit-M w połączeniu z gruntem Den Bit-A zapewni odpowiednią ochronę bitumicznych materiałów pokryciowych przez co spowolniona zostanie ich degradacja. Dzięki temu wydłużony zostanie czas, po którym konieczna będzie kolejna konserwacja, co pozwoli nam nie tylko uniknąć związanych z tym kłopotów ale i sporo zaoszczędzić.
Grunto Den Bit-A Koncentrat firmy Den Braven, wiadro 5 kg, cena hurtowa brutto – 60,38 pln
Dysperbit Den Bit-M (czarny) firmy Den Braven, wiadro 5 kg, cena hurtowa brutto –17,55 pln
Dysperbit Den Bit-M (czarny) firmy Den Braven, wiadro 10 kg, cena hurtowa brutto – 31,95 pln
Dysperbit Den Bit-M (czarny) firmy Den Braven, wiadro 20 kg, cena hurtowa brutto – 60,99 pln
Dysperbit Den Bit-M (ceglasty) firmy Den Braven, wiadro 10 kg, cena hurtowa brutto –39,52 pln
Dysperbit Den Bit-M (ceglasty) firmy Den Braven, wiadro 20 kg, cena hurtowa brutto – 75,87 pln
 

 

 
 Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie.
Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt