Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Pokój dla zucha - aranżacja pokoju dziecięcego według Komandora

Przyjście na świat dziecka to największa niewiadoma, z jaką spotykają się przyszli rodzice. Do nadchodzących obowiązków przygotowujemy się starannie, pytając rodziców już doświadczonych, śledząc prasę poradnikową, szkoląc umiejętności na kursach rodzenia. Instruktarzowo kupujemy ubranka, sprzęty  i akcesoria, mające nam ułatwić „sprawne” rodzicielstwo i wreszcie „meblujemy” pokój dziecka. Oto przestrzeń dziecięca według Komandora.

Magiczne królestwo

Pokój dziecięcy to miejsce zabawy i radości, musi więc być kolorowe, wesołe i przyjazne. Rozplanowanie wnętrza pokoju dziecięcego ulega dynamicznym zmianom z upływem czasu i dorastaniem małego mieszkańca trzeba, więc od początku urządzać je w sposób praktyczny. Z czasem wystrój stanie się coraz bardziej uzależniony od indywidualnych zainteresowań i potrzeb dziecka. Nie sposób określić, jakiego charakteru nabierze przestrzeń – czy stanie się statkiem pirackim rodem z morskich opowieści, bajkowym zamkiem księżniczki czy torem wyścigowym – tę dominantę stylistyczną pozostawmy decyzji dziecka, całą funkcjonalną resztą możemy zająć się już teraz. 

Urządzając pokój dziecka warto pamiętać, by znalazły się w nim tylko te przedmioty, których naprawdę potrzebujemy zarówno w pierwszej fazie, gdy maluszek wymaga intensywnej opieki rodziców, a także w etapie większej samodzielności dziecka. Wygospodarowanie dużej powierzchni do zabawy ułatwi swobodne kształtowanie malcowi własnego otoczenia. Tak dużą przestrzeń można uzyskać korzystając z rozwiązań aranżacyjnych Komandor. Zastosowanie drzwi przesuwanych do szaf, garderób oraz zabudowy wnęk oszczędza miejsce, zagospodarowana przestrzeń staje się pojemniejsza, a obszar poza szafą uzyskuje właściwy wymiar – wolną przestrzeń dla aktywności malucha. Wnętrze szafy można zaprojektować indywidualnie w zależności od potrzeb.
Na każdą rzecz zaplanować odpowiednie miejsce - na ubranka letnie, zimowe, buty, akcesoria pielęgnacyjne, zabawki a nawet wózek spacerowy, na którego najtrudniej znaleźć „właściwy kąt” w domowym zaciszu.

Za pomocą drzwi przesuwanych można również oddzielić część pokoju przeznaczoną na zabawę, naukę, ćwiczenia od strefy związanej z pielęgnacją, snem i odpoczynkiem. 
Nie bez znaczenia jest również fakt, że drzwi przesuwane w pokoju dziecięcym, wraz z rozwojem dziecka, można bez problemu w sposób dowolny zmienić na młodzieżową zabudowę. Wystarczy tylko wybrać z szerokiej gamy materiałów Komandor - począwszy od płyty meblowej, poprzez maty rattanowe, bambusowe, loom, szkło malowane lacobel, lacomat, a skończywszy na szybach mlecznych i lustrach – najwłaściwszy produkt dla wymagającego nastolatka. Zmiana frontów zabudowy nada przestrzeni zupełnie innego charakteru, a opiekunowie unikną zbędnych wydatków związanych z aranżacją zupełnie nowej enklawy swego dziecka.
 
 
Trochę techniki  
W systemie stalowym Lux można stosować różne dodatkowe rodzaje wypełnień skrzydła drzwi (np. płyty rattanowe, maty bambusowe). Ponadto w tym systemie można wykonać front łączony z dwóch lub więcej rodzajów wypełnień, dzięki łącznikowi stalowemu (zwanemu ramiakiem łączącym). Umożliwia on zestawianie materiałów o różnej kolorystyce, fakturze, typu płyta – lustro lub płyta – szyba, a nawet grubości, w jednym skrzydle drzwi.

Jedną z zalet tego profilu – twierdzą eksperci z Komandora - jest proste łączenie w stali, pozwalające na szybki montaż, który dotychczas był możliwy jedynie w aluminium. Łączenie materiałów o różnej grubości jest możliwe dzięki zastosowaniu listwy dystansowej, zakładanej na lustro lub szybę w trakcie okuwania drzwi.

 
Zdjęcie 1 - Koszt jednego frontu w Agacie anoda złota i z płytą Terra żółta – ok. 434zł (wymiar frontu bez skosu: 70 cm na 250 cm).
Koszt wszystkich frontów – ok. 2 600,00zł bez montażu (wymiar szafy 280 cm szerokości na 250 wysokości wymiar przy skosie 120 cm do sosu wysokość)*
 
Zdjęcie 2 – Koszt zabudowy dwoje drzwi w systemie stal lux srebrny wypełnienie terra niebieska (wymiary 220 wysokość 160 szerokość) i terra popiel ( 50 cm pasek) - ok 1085 zł brutto bez montażu*
 
*ceny wyceny są ważne około 2 miesięcy.
 
W ofercie firmy do wyboru klientów znajdują się następujące systemy:
 
Stalowy - profile są produkowane z taśmy stalowej najwyższej jakości, w 3 wersjach: Standard, Lux (dostępne w 13 kolorach) oraz Magnetyt (dostępny w 4 kolorach).
Aluminiowy - kształt profili (ramiaków) uzyskuje się poprzez wyciskanie w specjalnej prasie o dużych naciskach. System jezdny w tym profilu umieszczony jest w środku ramiaka, dzięki czemu wózki dolne i prowadniki górne są niewidoczne. Przy projektowaniu kształtu profili korzystano z nowoczesnych trendów światowego wzornictwa, nadając im atrakcyjny i oryginalny wygląd. Produkowany w 5 rodzajach: Lazuryt, Art Deco, Agat, Onyx i Topaz. Dostępne maksymalnie w 11 kolorach.
 
W ofercie firmy znajdują się także dwa systemy zabudowy wnętrz i garderób: rurowy i kolumnowy.
 
Komandor S.A. powstała w 1992 roku. Od 15 lat jest liderem branży systemów zabudowy wnętrz.  W swojej ofercie posiada szeroką gamę nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych umożliwiających klientom aranżację przestrzeni mieszkalnej według własnych potrzeb. Produkty marki Komandor to wysoka jakość i styl - udokumentowana wymaganymi przez standardy europejskie atestami i certyfikatami - i doceniona w 53 krajach na świecie.

Więcej: www.komandor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2018

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt