Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Gips tynkarski

Na rynku dostępna jest obecnie tak bogata paleta farb, kolorów i faktur, że klient bez problemu może zrealizować nawet najbardziej wymyślny pomysł na aranżację wnętrza.
Ściany w kolorze pieprzu Cayenne? Proszę bardzo. Grecki błękit? Nie ma sprawy. Nie tylko elewacje mogą mieć ciekawe faktury, pomysł można wykorzystać także we wnętrzu. Ścianie lub jej fragmentowi można nadać oryginalną strukturę, zmieniając tym samym całe wnętrze. Nie zapominajmy jednak, że bez względu na oryginalność takiego dzieła, o jego trwałości a nawet naszym zdrowiu i samopoczuciu w znacznie większym stopniu decyduje to, co pod spodem.

Gips dobry na wszystko
Najczęściej stosowanym i sprawdzonym wykończeniem ścian wewnętrznych są tynki gipsowe. Gips naturalny jest minerałem, który występuje w przyrodzie jako siarczan wapnia. Gips syntetyczny na którym bazuje firma Baumit jest otrzymywany w wyniku odsiarczania spalin w elektrociepłowni Bełchatów. Przy okazji ochrony środowiska (zmniejszenia emisji związków siarki) otrzymuje się surowiec do produkcji gipsu tynkarskiego, który jest zawsze stabilniejszy i czystszy od naturalnego. Gotowy produkt w workach poza gipsem zawiera także wypełniacze, plastyfikatory oraz inne uszlachetniające dodatki - tłumaczy powstawanie gotowego produktu Maciej Iwaniec, Product Manager w firmie Baumit, która specjalizuje się m.in. w produkcji gipsów tynkarskich. Na rynku dostępne są różne rodzaje gipsów tynkarskich, które w zależności od parametrów mają różne zastosowanie. Na przykład gips tynkarski Baumit MG1 L Plus „lekki”, który opracowano głównie na sufity i na ściany, ze względu na większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, powinien być stosowany głównie gips tzw. „cięższy” MG1 Plus. Ze względu jednak na łatwiejszą obróbkę tynk lekki powoli „wypiera” ciężki i wykonawcy stosują go właściwie zarówno na sufitach jak i ścianach.

Zalety, zalety, zalety…
Dlaczego budowlańcy tak chętnie sięgają po ten produkt? Ma on wiele zalet, które powinni brać pod uwagę przyszli mieszkańcy nowobudowanych czy remontowanych pomieszczeń. Tynki idealnie nadają się na prawie każdy rodzaj podłoża – betonowy, z pustaków ceramicznych, czy też na gazobeton lub bloczki silikatowe. Są jednowarstwowe, co znacznie skraca czas prac podczas ich nakładania i obróbki. Posiadają bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła przez co powodują utrzymywanie przyjemnego i korzystnego dla człowieka mikroklimatu w pomieszczeniach.
Produkt ten posiada również właściwości ogniochronne, ponieważ zawiera cząsteczki wody, które pod wpływem wysokiej temperatury przechodzą w parę wodną, co znacznie opóźnia nagrzewanie elementów i rozprzestrzenianie się ognia. Pozwala na „ oddychanie ścian” i jest przyjazny dla ludzi oraz nie powoduje alergii. Stanowi doskonałe podłoże pod powłoki malarskie, tapetowanie, czy kładzenie cienkowarstwowych tynków strukturalnych. Na gipsie tynkarskim można również układać okładziny ceramiczne. Jest odporny na ścieranie, nie odpryskuje przy wbijaniu gwoździ i wierceniu otworów.
- Dzięki wielu zaletom gips tynkarski stosuje się nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale także w obiektach użyteczności publicznej – szpitalach, biurach, szkołach i obiektach usługowych – hotelach, marketach, bankach - wylicza Maciej Iwaniec.

Źródło: Baumit Sp. z o.o.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2024

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt