Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Sterownik temperatury TDC 3 marki Sorel - kolektory pod kontrolą

Firma Aqua Team poszerzyła swoją ofertę o wielofunkcyjny, jedyny w swojej klasie sterownik TDC 3 do obsługi pracy instalacji solarnych. Jest to urządzenie nowej generacji, które w łatwy sposób pozwoli zoptymalizować efektywność pracy kolektorów słonecznych oraz zapewnić ich stałą kontrolę i bezpieczeństwo.

 

 

Sterownik temperatury TDC 3 z łączem USB i LAN
Fot.: AQUA TEAM

Dzień rozświetlany promieniami słońca i uśmiechami właścicieli domków miejskich i letniskowych, pensjonatów, hoteli, przytulnych gastronomii, czy też - w niedalekiej przyszłości - kompleksów mieszkaniowych w ciągu kilku lat może stać się dniem powszednim większości Polaków. Przynależność do struktur Unii Europejskiej, postępujący rozwój gospodarczy kraju, drobnej przedsiębiorczości, myślenia proekologicznego i korzyści z tego płynące mogą trwale odmienić krajobraz Polski i mentalność naszych rodaków. Inwestycja w ekologiczne instalacje grzewcze (m. in. kolektory słoneczne i pompy ciepła) oraz możliwość ich łączenia z instalacjami już istniejącymi (np. ogrzewaniem podłogowym) dają szansę na zapewnienie komfortu życia przez okrągły rok, przy zminimalizowaniu kosztów ponoszonych na comiesięczne opłacanie rachunków z elektrociepłowni czy gazowni. Na tego rodzaju proekologiczne działania istnieje wiele rodzajów dofinansowań, w których zdobyciu (wypełnienie wniosków, przygotowanie dokumentacji, itp.) pomagają wysoko wyspecjalizowane firmy typu Aqua Team.

Jedyny taki w Polsce
Dla osób przedsiębiorczych oraz dbających o swoją kieszeń i środowisko naturalne, przeznaczony jest sterownik TDC 3 dostępny w ofercie firmy Aqua Team. Jest to ewenement na polskim rynku, ponieważ sterowniki pracy kolektorów słonecznych w podobnej cenie i o zbliżonej funkcjonalności do tej pory były niedostępne na naszym rynku.   

Sterownik temperatury TDC 3 z łączem USB i LAN
Fot.: AQUA TEAM

Urządzenie to służy do zmaksymalizowania efektywności i bezpieczeństwa pracy kolektorów słonecznych oraz pełnej ich kontroli w każdym momencie funkcjonowania. O wyjątkowości sterownika TDC 3 świadczy jego trwałość, niezawodność oraz - przede wszystkim - prostota obsługi i wielofunkcyjność.

- TDC 3 marki Sorel obsługuje kilkanaście schematów instalacyjnych - mówi Grzegorz Konopczak, specjalista ds. instalacji grzewczych i sanitarnych firmy Aqua Team - Jednym z nich jest układ wschód-zachód. Jest to skierowanie płaszczyzn kolektorów słonecznych w kierunku wschodu i zachodu słońca oraz kontrola ich nasłonecznienia. W zależności od tego, który z nich jest w danym momencie nasłoneczniony, ten pracuje, kumulując energię. Dodatkowo TDC 3 posiada funkcję zliczania kilowatogodzin, dzięki której użytkownik zawsze wie, jaką ilość energii pozyskał w danym okresie. Sterownik posiada również możliwość obsługi instalacji z 2 zasobnikami c.w.u. oraz układów zasobnik + wymiennik basenowy, zasobnik + zasób trójdrożny. 
OCHRONA INSTALACJI

TDC 3 marki Sorel realizuje funkcję ochrony przed przegrzaniem i zamrożeniem płynu znajdującego się wewnątrz kolektorów. Jest to niezwykle istotne podczas całorocznej, bezawaryjnej eksploatacji instalacji solarnej. Do bezpiecznego funkcjonowania kolektorów niemały wkład ma również specjalna opcja ochrony pompy. Nawet, gdy instalacja nie pracuje, sterownik mimo to - raz

  na jakiś czas - uruchamia pompę, w celu utrzymania jej w ciągłej sprawności i gotowości do pracy. Do serii zabezpieczeń, w które TDC 3 wyposaża układ solarny, dochodzi funkcja termicznej dezynfekcji zasobnika ciepłej wody użytkowej („antylegionella”). Dzięki temu, w odpowiednich momentach, woda w zasobniku zostaje podgrzana do temperatury wżenia, co zapobiega lęgowi zarazków i zapewnia jej maksymalną czystość i higienę. 
Sterownik TDC 3 dostępny w ofercie firmy Aqua Team wyposażony jest w najwyższej klasy podświetlany wyświetlacz ciekłokrystaliczny 128x64 punkty. Dzięki temu menu w języku polskim, posiadające funkcję „pomocy” jest wyraźne i doskonale czytelne.   
- W menu regulatora TDC 3 obok haseł przy wartościach pomiarowych i serwisowych dostępne są informacje pomocnicze lub poglądowe grafiki, zrozumiałe dla każdego użytkownika (m.in. graficzna statystyka dziennego, tygodniowego, miesięcznego, rocznego pomiaru ciepła) – zauważa Grzegorz Konopczak- Konstrukcja i design urządzenia powstały z myślą o maksymalnym uproszczeniu licznych funkcji, ich czytelności i łatwości użytkowania. W przeciągu 1 minuty instalator jest w stanie uruchomić wszystkie, nawet te najbardziej zaawansowane opcje sterownika, potwierdzając prawym klawiszem domyślne wartości dobrane przez producenta.
STEROWANIE KOMPUTEREM
Ponadto sterownik marki Sorel posiada więcej niestandardowych właściwości, m.in.: przyłącze USB, przyłącze komputerowe RS485, kartę pamięci -MMC, meldowanie alarmowe. One pozwalają zespolić urządzenie z komputerem, a za jego pomocą kontrolować i sterować pracą całego układu solarnego. Przy czym wszystkie dane dotyczące działania TDC 3 można zapisać w pamięci komputera.
Dla dużych firm przewidziana jest specjalna opcja w postaci dodatkowego symulatora pracy sterownika (na PC). Pozwala on przeprowadzić szkolenie dla dużej grupy instalatorów (użytkowników) oraz zdalnie wspomóc i rozwiązać problemy konfiguracyjne systemu.  
Firma Aqua Team dostarcza zestaw TDC 3 marki Sorel do wszystkich klientów na teranie kraju i zapewnia 2 lata gwarancji. Zestaw obejmuje sterownik temperatury TDC 3, 3 wysokiej klasy czujniki temperatury (do 180 stopni C),  3 śruby 3,5 x 35mm i 3 kołki 6mm do montażu na ścianę, 6 obejm odciążających z 12 śrubami oraz zabezpieczenie zastępcze (bezpiecznik) 2A.
Cena: 1699 zł netto
Dystrybutor: Aqua Team Sp. z o. o.
DANE TECHNICZNE

Napięcie sieciowe
230VAC +/-10 %
Częstotliwość
50 ...60 Hz
Pobór mocy
2 VA
Moc przyłączeniowa
·         przekaźnik elektroniczny (płynna regulacja) - R1 min. 20W... maks. 120W
·         przekaźnik elektromechaniczny - R2 460 VA dla AC1 / 185W
Bezpiecznik wewnętrzny
2A, 250 V
Rodzaj zabezpieczenia
IP40
Wejścia czujników temperatury
3 x Pt 1000
Zakres pomiarowy  
-40 do 300 0C

 
 
Firma AQUA TEAM - powstała w 1998 roku - oferuje dobór ekologicznych instalacji grzewczych (kolektory słoneczne, pompy ciepła), dopasowanie i połączenie ich z innymi instalacjami w budynku, jak również ich dostawę i montaż. Ponadto firma AQUA TEAM zapewnia pomoc w przygotowywaniu dokumentacji do wniosków o kredyty i dopłaty do realizowanych inwestycji. W kompleksowej ofercie firmy znajdują się takie marki jak: Vaillant, Saunier Duval, Hewalex, Nibe-Biawar, De dietrich, Siemens, Purmo, Grundfos.
W sierpniu 2008 obchodzi 10-lecie swojej działalności. Z tej okazji odbędzie się impreza dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, podczas której przewidzianych jest wiele atrakcji. Wstęp wolny! Szczegóły dotyczące imprezy i firmy AQUA TEAM dostępne będą na stronie www.aquateam.pl oraz w prasie lokalnej
 

Tekst dostarczony przez:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt