Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

W WALCE Z ZIMNEM

Niska temperatura powoduje, że zimowe wieczory najchętniej spędzamy w mieszkaniach. Jednak ustawienie grzejników tak, by ciepło odpowiadało domownikom sprawia wiele problemów. Jak ich uniknąć? Warto zapoznać się z ofertą nowoczesnych regulatorów temperatury.

Kiedy na zewnątrz szaleje mróz, nikt nie ma ochoty opuszczać ogrzewanych budynków. Niestety nawet we wnętrzach odczuwa się dyskomfort spowodowany nieodpowiednią temperaturą. Pomieszczenia często bywają przegrzane lub odwrotnie; z powodu dużych opłat, kaloryfery są wyłączane na czas nieobecności domowników. Jednak wychłodzone wnętrza trudno jest z powrotem ogrzać. Mając do dyspozycji małą, kilkustopniową skalę regulacji grzejnika, trudno ustawić optymalną temperaturę. Aby poradzić sobie z podobnymi kłopotami, trzeba rozważyć zakup regulatora ciepła.

Temperatura pod kontrolą
 
Regulatory ciepła to nowoczesne urządzenia, które zatroszczą się o odpowiednią temperaturę wnętrza. Włączą ogrzewanie przed naszym przyjściem, aby pomieszczenia wystarczająco się nagrzały oraz wyłączą je lub zmniejszą pod naszą nieobecność. Regulatory umożliwiają łatwe i szybkie ustawienie optymalnej temperatury oraz mogą ją automatycznie zmieniać w zależności od pory dnia czy nocy – mówi Rafał Ruciński z firmy Lars. – Dzięki temu pozwalają zaoszczędzić aż 30 procent energii, są łatwe w użytkowaniu, a ich zakup zwraca się zaledwie po kilku miesiącach eksploatacji – dodaje Ruciński. Ze względu na szeroki przedział temperatury od 5 – 27 st. C z dokładnością do 0,5 st., urządzenia te pozwalają dostosować idealne ciepło do każdego pomieszczenia oraz użytkownika.
 

Urządzenia regulujące temperaturę firmy LARS:
Auraton 2020 TX Plus
Bezprzewodowy regulator temperatury do wszelkich urządzeń grzewczych w domu. Posiada wysuwaną, obrotową antenę teleskopową ułatwiającą dobranie optymalnej pozycji. Umożliwia ustawienie pięć poziomów temperatur (również przeciw zamarzaniu) z dokładnością 0,5 st. C w przedziale od 5 – 27 st. C. Może działać w dwóch cyklach: od poniedziałku do piątku (cztery zmiany temperatury w dowolnie wybranym czasie) oraz sobota – niedziela (dwie zmiany temperatury). Zakres pomiaru temperatury w zakresie od 0 – 40 st. C z podziałką o,5 st. C.
Wyposażony w wielofunkcyjny wyświetlacz czasu, dnia, temperatury i realizowanego programu.                                                                   
Przystawka Auraton 80 B TX Window
Czujnik otwierania okna, komunikujący się bezprzewodowo i bezpośrednio z regulatorem temperatury. Jeśli otworzymy okno kontrolowane przez przystawkę Auraton, urządzenie automatycznie obniży temperaturę na czas wietrzenia, natomiast po zamknięciu, wróci do pierwotnej. Dzięki temu zmniejsza straty energii.
Auraton 1111 Multi
Jeden z najnowszych modeli sterujących Auraton – to suma funkcji, zalet i przeznaczenia dotychczasowych sterowników do pomp Auraton (1100 E, 1100 K, 1100 W, 1100 Z). Multi 1111 stanowi alternatywę dla czterech wcześniejszych modeli i łączy ich podobne zastosowania. Jako nowoczesne urządzenie zaprojektowane na procesorach, może pokierować zarówno pompami obiegowymi centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, jak również termo kominkiem w układzie C.O. oraz tradycyjnymi nawiewowymi kotłami C.O. na miał i węgiel. Co więcej, gdy przyjdzie czas na zmianę urządzenia grzewczego, nie trzeba ponosić już dodatkowych kosztów związanych ze zmianą sterownika. Wystarczy ustawić odpowiedni program na Multi 1111.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt