Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Cieplej bez nadmiaru CO2

Vitoligno 100-S firmy Viessmann to atrakcyjny cenowo kocioł grzewczy do opalania drewnem. Dzięki technice zgazowania, umożliwia uzyskanie wysokich współczynników sprawności przy niskich wartościach emisji, o znamionowej mocy cieplnej od 25 do 40 kW.

Vitoligno 100-S jest kotłem grzewczym wytwarzającym ciepło za pomocą zgazowania drewna. Dzięki wykorzystaniu naturalnego produktu, jakim jest drewno, zostaje zachowany bilans CO2 w atmosferze. Ponadto w dobie kryzysu gazowego i rosnących cen paliw płynnych, stanowi alternatywne rozwiązanie, gwarantujące bezpieczeństwo cieplne, a także niski koszt eksploatacji.

 
Najbardziej efektywne wykorzystanie energii z drewna jest możliwe dzięki zgazowaniu. Vitoligno 100-S jest kotłem zgazowującym drewno o mocy cieplnej od 25 do 40 kW. W komorze zasypowej, po usunięciu tlenu, drewno tylko się żarzy. Powstający w ten sposób gaz drzewny jest pobierany przez dmuchawę spalin do komory spalania z węglikiem krzemu, gdzie po wymieszaniu z doprowadzonym powietrzem wtórnym ulega czystemu spaleniu w wysokiej temperaturze. Dzięki tej technice jest możliwe uzyskanie wysokich współczynników sprawności, przy niskich wartościach emisji. Dodatkowe powierzchnie przewodzące wodę, w połączeniu z dmuchawą, utrzymują niskie temperatury gazów spalinowych, a tym samym zapewniają najwyższe w grupie kotłów na drewno wykorzystanie energii paliwa. Wysoka niezawodność pracy kotła i jego solidna, masywna konstrukcja korpusu stalowego, dają użytkownikom gwarancję sprawności na wiele lat.
 
Vitoligno 100-S zapewnia nie tylko komfort cieplny, ale również komfort w obsłudze. Duża pojemność kotła gwarantuje długi czas spalania, co pozwoli zaoszczędzić czas na dokładanie drewna. Ponadto duże drzwiczki z przodu, ułatwiają załadunek drewnianych kawałków, których długość może dochodzić nawet do 50 cm. Dzięki otworowi do czyszczenia, możemy wyczyścić dodatkowe powierzchnie ogrzewalne.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt