Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Kolektory słoneczne od elta Solar

W firmie elta Polska powstał nowy dział elta Solar zajmujący się sprzedażą kolektorów słonecznych i kompletnych zestawów solarnych do podgrzewania wody. Jego przedstawiciele nawiązali już współpracę z uznanymi producentami.

 

W sierpniu 2008 r. firma elta Polska utworzyła w swoich strukturach nowy dział odpowiedzialny za sprzedaż kolektorów słonecznych. Powstanie elta Solar jest odpowiedzią na aktualne tendencje rynkowe, zgodnie z którymi coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie energii odnawialnej. Głównymi zadaniami elta Solar jest aktualnie rozwój sieci instalatorów oraz uruchomienie własnej strony internetowej. Grono dostawców, z którymi przedstawiciele nowego działu nawiązali dotychczas ścisłą współpracę, obejmuje czterech renomowanych producentów technik solarnych z Niemiec, Czech oraz Szwajcarii. W ofercie elta Solar znajdują się obecnie kolektory Wikora, CitrinSolar, AMK SOLAC Systems oraz Regulus. Wszystkie urządzenia posiadają uznane certyfikaty, m.in. DIN, TÜV czy ESTIF, przyznawane przez niezależnych ekspertów. Stanowią one gwarancję, iż kolektory oferowane przez elta Solar spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. W przyszłości planowane jest rozszerzenie katalogu firmowego o urządzenia także innych uznanych producentów.

 
Oferta elta Solar obejmuje kolektory słoneczne przeznaczone do ogrzewania wody użytkowej, w których jako nośnik ciepła zastosowano płyn solarny zawierający glikol. Największą zaletą tego czynnika roboczego jest wysoka odporność na zamarzanie. Dzięki temu kolektory mogą pracować w temperaturze nawet do -300C, co pozwala na wykorzystanie energii słonecznej również zimą. Urządzenia wprowadzane na rynek przez elta Solar to zarówno modele płaskie, w których absorberem promieniowania słonecznego jest specjalna płyta, jak i wydajniejsze i bardziej zaawansowane modele rurowe, typ Heat Pipe oraz U-Type, wykorzystujące próżnię jako izolator. Ponieważ w okresie wiosenno-letnim system solarny pokrywa około 70% energii potrzebnej do ogrzania wody użytkowej, dlatego jego montaż polecany jest zarówno w domach jednorodzinnych oraz kamienicach, jak również – pensjonatach czy domkach letniskowych. Ze względu na fakt, że obiekty turystyczne największe zużycie wody odnotowują właśnie latem, dlatego w ich przypadku oszczędności wynikające z inwestycji w kolektory słoneczne będą szczególnie odczuwalne. Okazją do zdobycia dodatkowych informacji na temat systemów solarnych oraz bezpośredniej rozmowy z ekspertami będą październikowe Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO 2008, w czasie których elta Solar zaprezentuje kolektory słoneczne ze swojej oferty.
 
Informacje o firmie:
elta Polska Sp. z o.o. jest dystrybutorem oraz importerem urządzeń audio i video, sprzętu gospodarstwa domowego, multimediów, urządzeń klimatyzacyjnych oraz nawigacji samochodowej. W Polsce firma obecna jest od ponad 10 lat. W tym czasie stała się uznanym partnerem handlowym ze względu na szeroką gamę oferowanych produktów, wysoką jakość, nowoczesne i nowatorskie technologie, a także konsekwentną orientację na klienta i solidny serwis.
elta Polska Sp. z o.o. jest oddziałem elta GmbH, firmy obecnej w 30 krajach na całym świecie, która w swojej ofercie posiada ponad 400 produktów. Są to urządzenia z branży audio/video, AGD, multimediówi klimatyzacji. W ciągu roku elta GmbH importuje ok. 7 mln urządzeń o łącznej wartości ponad 100 mln euro.
 
Kontakt dla mediów:
Aleksandra Majchrzak
Effective Public Relations
tel. (022) 822 07 52
e-mail: amajchrzak@effectivepr.pl
 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt