Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Glassfire - Planika

Ludzie od niepamiętnych czasów gromadzili się wokół ognia. Trzaskające płomienie od zawsze dawały poczucie bezpieczeństwa rozpraszając mrok nocy, będąc źródłem ciepła i umożliwiając przygotowanie posiłków. Czasy się zmieniły, ale sentyment i radość obcowania z prawdziwym ogniem pozostały. Nadal większość z nas lubi patrzeć w roztańczone płomienie i ogrzewać ręce w cieple ogniska.

 

Idea glassfire’ a narodziła się w sercu Australii, pod czerwoną skałą Ayers Rock. Alfred Weilandt i Jerry Dąbrowski – właściciele firmy Planika - zainspirowani historiami Aborygenów opowiadanymi nocą przy ognisku, postanowili znaleźć sposób na umieszczenie ognia we wnętrzach domów i mieszkań. Po miesiącach prób i eksperymentów uzyskali produkt, o którym marzyli – glassfire, którego największą zaletą jest mobilność oraz, możliwość umieszczenia go w dowolnie wybranym miejscu domu lub ogrodu bez konieczności instalacji przewodów kominowych.

Funkcja dekoracyjna

Wszystkie modele glassfire’ ów zostały wykonane z najwyższej klasy materiałów takich jak: stal, aluminium, szkło, kamień czy marmur, a różnorodność zastosowanych rozwiązań pozwala na umieszczenie ich w każdym wnętrzu. Duży wybór modeli i rozmaitość stylistyczna umożliwia stworzenie wyjątkowych aranżacji przestrzennych. Projektanci glassfire’ ów czerpali swoje inspiracje z najciekawszych prądów współczesnego wzornictwa przemysłowego, co sprawia, że Planika oferuje szeroki wachlarz możliwości nawet osobom o najbardziej wysublimowanym guście.

Funkcja grzewcza

Główną ideą glassfire’ a jest wprowadzenie prawdziwego ognia do wnętrz mieszkań, domów i biur. Nie można jednak pominąć jego dodatkowej zalety, mianowicie faktu, że glassfire’ y doskonale nadają się jako dodatkowe źródło ciepła. Oczywiście, nie sposób zastąpić nimi tradycyjnych systemów ogrzewania, natomiast idealnie sprawdzają się w przejściowych okresach jesienno – wiosennych. Podczas gdy w tradycyjnych kominkach 60% ciepła ucieka przez komin, w glassfire' ach 100% energii cieplnej pochodzącej ze spalania Fanoli® wydziela się do pomieszczenia.

Funkcja zdrowotnam i relaksacyjna

Glassfire’ y w przeciwieństwie do standardowych źródeł ogrzewania nie wysuszają powietrza. Podczas spalania ekologicznie czystego, płynnego paliwa FANOLA wydziela się para wodna, która podnosi wilgotność względną powietrza. Ponadto, specjalna konstrukcja produktu umożliwia umieszczenie w nim naczynia z olejkiem do aromaterapii.

Bezpieczeństwo

Glassfire® Technology oraz Fanola® zostały przebadane i przetestowane przez instytuty certyfikujące pod względem jakości, konstrukcji oraz bezpieczeństwa dla użytkownika i środowiska naturalnego. Na każdy model składają się elementy, które tworzą sztywną i stabilną całość. Konstrukcja modeli razem ze składem paliwa zapewniają maksimum bezpieczeństwa użytkowania.

Bezpieczne paliwo

Fanola® to biologicznie czysty, trzykrotnie rektyfikowany, płyn pochodzenia roślinnego, na bazie alkoholu. Po serii testów, paliwo uzyskało pozytywną ocenę specjalistów z Zakładu Toksykologii Środowiskowej Państwowego Zakładu Higieny w zakresie bezpieczeństwa dla ludzi i środowiska, pod warunkiem stosowania zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami podanymi na etykiecie i w instrukcji stosowania.

Warunki spalania:

 • podczas spalania nie wydziela się dym, ani zapach
 • produktami spalania są para wodna i CO2 w proporcjach bezpiecznych dla człowieka (proporcjach podobnych do wydychanego przez człowieka powietrza)
 • pełne spalanie bez jakichkolwiek pozostałości stałych takich jak popiół
 • szczegółowe warunki spalania zostały zawarte w instrukcji obsługi
 • wymaga stałego dopływu powietrza, wentylacja lub lekko uchylone okno wystarczą (tak jak ma to miejsce przy wszystkich obiektach z żywym ogniem)

Bezpieczna konstrukcja

Na konstrukcje składają się następujące elementy:

SZKLANY CYLINDER:

 • odpowiednia grubość zapewniająca wysoką wytrzymałość
 • krawędzie fazowane w celu zabezpieczenia przed skaleczeniem
 • wąskie płaszczyzny oszlifowane dla zapewnienia wyższej estetyki oraz zapewnienia idealnego przylegania do tacy metalowej

PODSTAWA:

 • materiał użyty zależy od modelu
 • ślizgacze zabezpieczające przed zarysowaniem powierzchni, na której jest stawiana
 • części narażone na wysokie temperatury są wykonane z całkowicie niepalnych materiałów
 • sztywna i stabilna konstrukcja

TALERZ:

 • budowa ze stali nierdzewnej nie matowieje i nie rdzewieje
 • przetłoczenia powodujące zwiększenie sztywności
 • krawędzie wewnętrzna i zewnętrzna wywinięte w celu zabezpieczenia przed przesunięciem cylindra szklanego
 • zamocowany od spodu stelaż zabezpieczający przed przemieszczaniem się części składowych

KUBEK:

 • budowa ze stali nierdzewnej
 • usztywniona krawędź i specjalny uchwyt

Bezpieczne środowisko

W wyniku spalania Fanoli, nie wydziela się dym, ani inne substancje szkodliwe dla środowiska. Fanola® jest zalecana jako paliwo bezpieczne dla środowiska naturalnego człowieka ponieważ nie wpływa negatywnie na bilans dwutlenku węgla w atmosferze. Do wytwarzania Fanoli® zużywa się odnawialne płody rolne, dzięki czemu nie niszczy się środowiska np. przez wycinkę drzew.
W obawie przed zanieczyszczeniem i tzw. przegrzaniem środowiska, co w długoterminowym cyklu odbija się na ekosystemie, zaleca się stosowanie urządzeń dogrzewających, głównie opierających się na ekologicznie czystych paliwach takich jak Fanola®. Gdy niezależnie od pory roku chcemy chwilowo podnieść temperaturę pomieszczenia, możemy to zrobić bez szkody dla środowiska używając Glassfire®.

Więcej informacji na stronie: www.glassfires.com/pl/

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt