Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

NOWE GRZEJNIKI ELEKTRYCZNE PURMO

Oferta grzejników marki Purmo została poszerzona o zupełnie nową kategorię – grzejniki elektryczne. Dwa rodzaje urządzeń, płytowe oraz granitowe, są propozycją dla osób planujących montaż lub modernizację elektrycznej instalacji grzewczej.

Elektryczne ogrzewanie często nie jest już tylko koniecznością wynikającą np. z braku dostępu do gazu. Systemy takie są jednymi z tańszych pod względem inwestycyjnym (nie trzeba martwić się o pomieszczenie na kotłownię ani budować kosztownego komina). Ponadto można łatwo dostosować instalację do późniejszych zmian w zapotrzebowaniu na ciepło np. w przypadku rozbudowy domu. Do rozwiązań dostępnych na rynku dołączyły teraz dwa rodzaje grzejników elektrycznych Purmo: płytowe Menai, Adonara i Sumba oraz niezwykle eleganckie grzejniki granitowe Likoma. Wszystkie charakteryzują się łatwą i szybką regulacją temperatury, praktycznie nie wymagają obsługi i pracują bezgłośnie. A przy tym – jak wszystkie grzejniki Purmo – wykonano je z dbałością o estetykę.  

Elektryczne płyty

Zwolennikom klasycznych rozwiązań Purmo proponuje elektryczne grzejniki płytowe. Linia składa się z trzech modeli. Menai L E  to klasyczny grzejnik płytowy w wersji elektrycznej z ożebrowaniem konwekcyjnym. Adonara E przeznaczona jest do montażu w pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach higienicznych, nie ma ożebrowania konwekcyjnego. Z kolei model Sumba sprawdzi się w pomieszczeniach zagrożonych pożarem - posiada stałe podłączenie elektryczne (bez termostatu i włącznika) oraz wysoki stopień ochrony IP 65, aby zminimalizować możliwość zaprószenia ognia. Wszystkie modele można kupić w kolorze białym z palety RAL. Są wykonane z wysokogatunkowej stali i wypełnione olejem mineralnym lub ekologicznym olejem roślinnym. O ich funkcjonalności decyduje elektroniczny, pracujący bezgłośnie termostat, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz funkcja przeciwzamrożeniowa. Dostępne są w wersjach jedno- lub dwupłytowej, a zakres wymiarów pozwoli z łatwością dobrać odpowiednie urządzenie. Grzejniki zostały fabrycznie wyposażone są w zestaw zawieszeń oraz złącze elektryczne i moduł przyłączeniowy. Można ponadto zamówić grzejnik z wtyczką podłączany bezpośrednio do gniazdka elektrycznego lub urządzenie zasilane napięciem 400 V. W zależności od rodzaju i rozmiaru ceny mieszczą się w przedziale od 480 do 1239 PLN.


Ciepły granit

Dla zwolenników wyszukanego stylu i efektownej aranżacji wnętrz Purmo przygotowało grzejniki elektryczne Likoma w formie płyt z konglomeratu granitowego. Ich niepotykana faktura sprawia, że grzejnik zupełnie nie przypomina tradycyjnego urządzenia. Dzięki kamiennej powierzchni może w zależności od wystroju wnętrza wyglądać zarówno niezwykle elegancko, jak i całkiem awangardowo. Cztery wysmakowane kolory: biel, szarość, piaskowy oraz grafit pozwolą uzyskać niezwykłe efekty aranżacyjne. Granitowe grzejniki są dostępne w wersji poziomej (Likoma H) oraz pionowej (Likoma V). Urządzenia pionowe dostępne są także w wersji łazienkowej z chromowanymi lub białymi relingami na ręczniki. Oczywiście grzejniki Likoma są nie tylko piękne, ale także funkcjonalne. Płyta grzejna grubości 15 mm oddaje większość ciepła na drodze promieniowania. Wyposażone są w termostaty i zestaw zawieszeń, a także - podobnie jak grzejniki płytowe - mają zabezpieczenia przeciw przegrzaniem oraz funkcję przeciwzamrożeniową. Aby utrzymać czystą formę, elektroniczny termostat został ukryty za grzejnikiem, z jego prawej strony. Zakres cen w zależności od wymiarów grzejnika: od 1782 PLN do 2861 PLN.

Wszystkie grzejniki elektryczne Purmo są wyposażone w elektroniczne regulatory temperatury. Można ją dzięki temu łatwo dostosować do potrzeb użytkowników i na przykład obniżać w wybranych przedziałach czasowych - gdy wychodzimy do pracy lub na noc. Grzejniki natychmiast dostosowują zużycie energii do aktualnego zapotrzebowania ciepła, reagując na zmianę temperatury już o 0,1 stopni C. Zapewnia to znaczącą oszczędność energii. Dla naszego komfortu ważny będzie fakt, że grzejniki elektryczne Purmo pozwalają stworzyć przyjazny dla użytkownika klimat we wnętrzu. Podczas, gdy większość grzejników elektrycznych dostępnych na rynku charakteryzuje się wysoką temperaturą elementów grzejnych, w grzejnikach marki Purmo temperatura powierzchni nie przekracza 80 stopni. Nie wysuszają więc powietrza. Ponadto oddają ciepło głównie na drodze promieniowania, dzięki czemu w pomieszczeniu nie ma nieprzyjemnego zapachu przypalanego kurzu oraz problemów z jego nadmierną cyrkulacją. Polecane są zatem dla alergików i osób uczulonych na kurz.

Grzejniki elektryczne Purmo, podobnie jak wszystkie produkty tej marki, są objęte 10-letnią gwarancją. Na elementy elektryczne udzielana jest 2-letnia gwarancja. 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt