Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Elastyczne i wytrzymałe elewacje

Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 38 line
Jedną z najważniejszych cech materiałów budowlanych jest wytrzymałość. Nic dziwnego – budując dom zakładamy, że będzie nam służył przez lata. O ile z reguły dbamy o najwyższej jakości materiały konstrukcyjne, o tyle często zapominamy, że to trwały i wytrzymały tynk zabezpiecza ściany i zapewnia estetyczny wygląd naszych elewacji.
Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 57 line
Tynk odporny na zmienne warunki atmosferyczne
Każdego dnia ściany poddawane są działaniu zmiennych warunków pogodowych – wiatru, deszczu, gradu, śniegu, wahaniom temperatur, promieniowaniu UV. Wpływ tych czynników obniża jakość i estetykę elewacji, dlatego pomyślmy o takim tynku, który nie tylko zapewni ładny wygląd budynku, ale przede wszystkim będzie chronił mury (np. Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały).
Elewacja domu ocieplona systemem Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały jest odporna na zmywanie i nie nasiąka wodą w trakcie opadów. Dzięki temu dom staje się odporny na kwaśne deszcze oraz na osiadający na tynku pył, który często zawiera związki chemiczne przyspieszające proces niszczenia podłoża. W efekcie, zastosowanie elastycznego i wytrzymałego systemu dociepleń (np. Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały), nie tylko pomaga utrzymać czystość ścian, ale również gwarantuje ochronę przed niszczeniem.

Uszkodzenia mechaniczne już nie groźne
Znaczna część pęknięć czy wgnieceń na elewacji spowodowana jest uszkodzeniami mechanicznymi. Tynki pękają pod wpływem odbijania piłki lub uderzenia ciężkim przedmiotem. Niektóre elewacje nie wytrzymują nawet oparcia się o ścianę domu.
Aby uszkodzenia mechaniczne nie spędzały nam snu z powiek, ocieplmy dom systemem Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały. Jest on odporny na uderzenia zewnętrzne, dzięki czemu np. w razie intensywnych opadów gradu unikniemy zniszczeń elewacji.


Elastyczny tynk nie pęka
Często na ścianach domów widać pęknięcia elewacji spowodowane naprężeniami i ruchami ścian budynku . Jest to zjawisko związane z osiadaniem murów, szczególnie nasilone w przypadku nowo wybudowanych domów. Aby nie dopuścić do pękania tynku, wybierzmy system ociepleń Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały, który kompensuje pojawiające się naprężenia i dopasowuje się do odkształceń podłoża, przez co zapobiega powstawaniu mikropęknięć.

Trwale i kolorowo
W skład systemu Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały wchodzi tynk barwiony w masie, co sprawia, że kolory nie płowieją i długo zachowują intensywny odcień. Ponadto barwienie tynku w masie umożliwiło producentowi stworzenie bardzo szerokiej palety barw, spośród których nawet najbardziej wymagający inwestor ma szansę wybrać kolor dla siebie.

Profesjonaliści polecają
Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały jest rozwiązaniem proponowanym inwestorom przez ekipy tynkarskie. Tynk, będący elementem systemu ociepleń Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały, jest dostępny również w wersji do nakładania maszynowo, co umożliwia ekipom dociepleniowym szybsze nakładanie materiału. Jest to istotne szczególnie przy dużych powierzchniach.
Wykonawcy wybierają ten system nie tylko ze względu na łatwość i szybkość zastosowania. Czynnikiem decydującym o wyborze jest zwiększona trwałość, która sprawia, że inwestorzy nie zgłaszają reklamacji dotyczących pęknięć, szczelin czy zmian w kolorze tynku. Ponadto elewacja wykonana z produktów składających się na elastyczny system ociepleń zapobiega rozwojowi grzybów, glonów i mchów.

Tytan EOS Elastyczny/wytrzymały - systemowe rozwiązanie na lata
Aby nie zginąć w gąszczu produktów do ociepleń, warto zwrócić uwagę na całościowe systemy, które pozwalają oszczędzić czas i uzyskać gwarancję trwałego ocieplenia domu.
W skład systemu ociepleń Tytan EOS Elastyczny / wytrzymały wchodzą:
1/ zaprawa klejowa E do przyklejania styropianu – o zwiększonej wytrzymałości, wzmocniona włóknami, mrozoodporna
2/ zaprawa klejowo-szpachlowa E do przyklejania styropianu i zatapiania siatki, o zwiększonej elastyczności, mrozoodporna, o bardzo dobrej przyczepności
3/ grunt do sytemu E – podkład wykonany na bazie dyspersji akrylowych, reguluje chłonność podłoży, podnosi przyczepność, zmniejsza zużycie farb i masy tynkarskiej, gotowy do użycia
4/ tynk cienkowarstwowy E – na bazie żywicy akrylowej, wypełniaczy mineralnych i kruszywa dolomitowego, odporny na uderzenia, wodno i mrozoodporny, odporny na zmywanie
Rodzaje tynków:
baranek: 1,0 mm, 1,5 mm, 2,0 mm, 2,5 mm, 3,0 mm
kornik: 1,5 mm, 2,0 mm, 2,5 mm, 3,0 mm
5/ farba elewacyjna – na bazie dyspersji akrylowej , silnie kryjąca, o wysokiej trwałości barw.

Producent: Selena SA, ul. Grabiszyńska 241 B, Wrocław, www.selena.pl, infolinia 0 800 350 500

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - -
Tytan EOS to trzy systemy profesjonalnych produktów do ociepleń ścian zewnętrznych: Elastyczny/wytrzymały, Oddychający/naturalny i Samoczyszczący/perlisty. W skład każdego systemu wchodzą: zaprawa klejowo-szpachlowa do przyklejania warstwy izolacyjnej i zatapiania siatki, grunt do sytemu, tynk cienkowarstwowy, farba elewacyjna. W zależności od cech, jakie chce się uzyskać, w technologii produkcji danego systemu używa się kombinacji specjalistycznych składników o optymalnie dobranych parametrach. Pozwala to osiągnąć przez system przypisane mu właściwości tj. elastyczny i wytrzymały, oddychający i naturalny lub samoczyszczący i perlisty.
System Tytan EOS posiada nieograniczone możliwości kolorystyczne, kolor farby nanoszonej na tynk lub kolor tynku barwionego w masie wybierany jest ze wzornika kolorów, jest również możliwość wykonania niepowtarzalnego koloru pod indywidualne zamówienie.
Do systemu Tytan EOS dodawana jest gratis polisa ubezpieczeniowa, obejmująca ubezpieczenie związane z realizacją prac dociepleniowych przy użyciu systemów ociepleń EOS w zakresie wszystkich ryzyk budowy oraz odpowiedzialności cywilnej wykonawcy.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - -
Selena w Polsce
Marka Tytan Professional uzyskała nagrodę Budowlanej Marki Roku 2006 w kategorii pian i silikonów. Nagroda Budowlanej Marki Roku 2006, przyznana na Targach Budma 2007 jest odzwierciedleniem najwyższej jakości marki, znajomości marki, jej dostępności w tradycyjnym kanale dystrybucji oraz częstotliwości jej wyboru przez klientów.

Selena na świecie
W dniu 1 stycznia 2007 (w dniu przystąpienia Bułgarii do Unii Europejskiej) rozpoczęła działalność Selena Bulgaria Ltd - czternasta spółka zagraniczna Grupy Selena.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - -
Selena jest międzynarodowym producentem i dostawcą szerokiej gamy produktów chemii budowlanej przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców jak i użytkowników indywidualnych. W ofercie firmy znajdują się piany poliuretanowe, silikony, akryle, kleje, uszczelniacze, impregnaty do murów, środki dekarskie, środki do impregnacji drewna, taśmy budowlane, folie dachowe oraz system ociepleń budynków EOS.
Sprzedaż jest prowadzona przez grupę 14 spółek handlowych Seleny w Brazylii, Bułgarii, Czechach, Finlandii, Kazachstanie, Korei Południowej, w Niemczech, Polsce, Rosji, Rumunii, na Ukrainie, w USA, na Węgrzech i we Włoszech.
Od roku 1999 swoje produkty firma dostarcza do ponad 50 krajów na całym świecie. Produkuje je 7 nowoczesnych, doskonale wyposażonych zakładów: 4 fabryki piany poliuretanowej zlokalizowane w Polsce, Korei Południowej i Brazylii, 2 fabryki uszczelniaczy z siedzibą w Polsce i we Włoszech oraz 1 fabryka klejów w Polsce. W Polsce firma Selena jest liderem na rynku pian poliuretanowych i uszczelniaczy (ponad 30% udział). Kluczowym elementem strategii Seleny jest jakość, którą potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, m. in. Godło Teraz Polska w XIII Edycji Konkursu dla piany montażowo-uszczelniającej Tytan.


Tekst dostarczony przez:

E.C.H.O. Communications
www.echopr.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt