Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Przyszłość to nanotechnologia

Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 38 line
Produkty nanotechnologiczne, dzięki swej wysokiej skuteczności, łatwości aplikacji oraz neutralności dla zdrowia i środowiska naturalnego, stają się nieodzownym elementem zarówno w medycynie, budownictwie, jak również w życiu codziennym. Poprawa bezpieczeństwa, ergonomii, oszczędność kosztów, oraz czasu, to tylko kilka profitów płynących z wykorzystania nanotechnologii
Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 57 line
Przyszłość to nanotechnologia

Nanotechnologia zajmuje się elementami kilkadziesiąt razy cieńszymi od ludzkiego włosa. To zestaw technik i sposobów tworzenia rozmaitych struktur o rozmiarach nanometrycznych (od 0,1 do 100 nanometrów), czyli na poziomie pojedynczych cząsteczek. Ta stosunkowo młoda nauka jest przyszłością m.in. medycyny: zawdzięczamy jej specjalne chipy do szybkiego diagnozowania chorób, lepsze soczewki kontaktowe czy inteligentne nośniki leków – niewidoczne gołym okiem. Dzięki nanomateriałom mamy szybkie łącza internetowe, telefonię komórkowa, coraz doskonalsze nośniki informacji. Nanotechnologia to przyszłość również w budownictwie, o czym przekonują nas producenci materiałów budowlanych.

Nanocząsteczki

Mniejsze niż 100nm są podstawą nanotechnologii. Dzięki zamierzonej strukturalizacji materiałów na poziomie atomowym oraz wykorzystaniu szczególnych zjawisk zachodzących w tej skali, otwiera się cały wachlarz nowych możliwości.
Nanocząsteczki umożliwiają stworzenie powierzchni szczególnie odpornej na rozerwania i zarysowania – zapewniając trwałą ochronę antykorozyjną i niezwykłą gładkość.

Trwale estetyczne elewacja

Produkty nanotechnologiczne są coraz częściej wykorzystywane w celu utrzymania czystości, trwałości, wrażenia nowości oraz estetyki powierzchni i materiałów.
Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii wykorzystała firma Baumit wprowadzając na rynek produkt zapobiegający „starzeniu się” elewacji.
Tynk NanoporPutz. charakteryzuje się niewielkim ładunkiem elektrostatycznym i doskonałą gładkością, która powoduje, że osadzanie się cząstek zanieczyszczeń na elewacji – tak organicznych jak i nieorganicznych – jest praktycznie niemożliwe.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt