Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

KLIMATYZACJA NIE TYLKO NA LATO - Urządzenia klimatyzacyjne firmy LARS

Urządzenia klimatyzacyjne instalowane w domach i mieszkaniach już dawno przestały być oznaką luksusu i wysokiego statusu społecznego. Podobnie jak nowe samochody, nowobudowane osiedla wielorodzinne mają klimatyzację w standardzie. Normą stało się również montowanie klimatyzatorów w indywidualnych lokalach mieszkalnych.

Fakt, że urządzenia klimatyzacyjne stają się dziś coraz bardziej popularne, nikogo już nie dziwi. Klimatyzacja doskonale spełnia swoją funkcję latem, kiedy słupek rtęci przekracza 30 stopni C. Wówczas wypełnia pomieszczenie odświeżającym i chłodnym powietrzem, które pozwala przetrwać upały. Coraz częściej jednak klimatyzatory wykorzystywane są także wtedy, kiedy za oknem temperatura spada poniżej zera. Tylko po co zimą klimatyzacja?

 
I zimne, i ciepłe
Innowacje technologiczne potrafią dziś zadziwić. Okazuje się bowiem, że nowoczesne klimatyzatory wyposażone są również w funkcję grzania, co umożliwia korzystanie z nich także zimą – tak jak z pieca czy grzejnika. Przeznaczeniem klimatyzacji jest przede wszystkim utrzymywanie powietrza w „dobrej kondycji”, odpowiednio do potrzeb domowników. Dlatego też powietrze może być albo chłodzone albo ogrzewane, w zależności od funkcji ustawionej na sterowniku urządzenia.
- Wybierając odpowiedni klimatyzator należy przede wszystkim określić, czy ma on jedynie chłodzić pomieszczenia czy również regulować temperaturę i wilgotność powietrza przez cały rok – mówi Paweł Kulpa z firmy LARS. – Klimatyzatory, jakie proponujemy, mogą realizować obie te funkcje jednocześnie. Klienci nie chcą dziś inwestować w kilka urządzeń, jeśli jedno może zapewnić im wystarczający komfort i do tego jeszcze oszczędności – podkreśla.
  
To się opłaca
Klimatyzator może realizować funkcję grzania, głównie dzięki zastosowaniu systemu pompy ciepła. Takie urządzenie w trybie pracy grzewczej zużywa kilka razy mniej energii niż zwykły grzejnik elektryczny o podobnej mocy. - Przykładowo, jeden z naszych modeli ściennych – FUJIAIRE RS 09, o mocy grzewczej 2,5 kW, który może pracować skutecznie aż do temperatury na zewnątrz -7 st. C, zużyje tylko 800 W energii elektrycznej. – mówi Paweł Kulpa. - Oznacza to, że przy takiej wydajności klimatyzator dostarcza trzy razy więcej ciepła niż zużywa prądu. – wyjaśnia Kulpa.
 
 Dla milionów, nie dla milionerów
 

Czy wiesz, że…?
Klimatyzator to stosunkowo młody wynalazek. Jako pierwszy zbudował urządzenie
o przeznaczeniu i funkcjach podobnych do obecnych, w 1920 roku niejaki Willis Carrier, zwany dziś ojcem klimatyzacji. Wynalazca zainstalował maszynę – wtedy tylko chłodzącą - w teatrze w Central Park w Chicago. Z miejsca, po całym mieście rozeszła się wieść, że w teatrze „pogoda” kontrolowana jest przez człowieka.

 
 
Choć klimatyzator nie ukończył jeszcze setki, to już zdołał zrewolucjonizować życie wielu ludzi na całym świecie. Dziś, kiedy stał się urządzeniem dla milionów, nie dla milionerów, trudno wyobrazić sobie życie bez popularnego air condition. Zwłaszcza, kiedy można zapewnić sobie komfort cieplny już nie tylko latem, ale także przez cały rok.
 

Klimatyzatory FUJIAIRE firmy LARS
Urządzenia klimatyzacyjne realizujące funkcje chłodzenia i grzania. Wśród dodatkowych atutów FUJIAIRE należy zwrócić uwagę na jonizator, który neutralizuje jony dodatnie, wypełniając pomieszczenie odświeżającym powietrzem oraz bio filtr, który unieszkodliwia ponad 95% bakterii oraz wyłapuje 99% kurzu z powietrza. Zainstalowany dodatkowo kolektor plazmowy może oczyścić powietrze z dymu, pyłków oraz kurzu unoszących się w pomieszczeniu. Ponadto wszystkie urządzenia wyposażone są w funkcję restartu, czyli automatycznego uruchamiania klimatyzatora w przypadku chwilowego zaniku prądu. Istnieje również możliwość sterowania urządzenia za pomocą pilota.
Specjalne kanały montażowe umożliwiają ukrycie przewodów oraz rur instalacyjnych.

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt