Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Rekreacja z kolorem

Nie od dziś wiadomo, jak wielki wpływ na człowieka ma światło, jego barwa i intensywność. Ponieważ wprowadza odpowiedni nastrój, może jednocześnie poprawiać humor, dodać energii, uprzyjemnić pracę i zabawę. Zalety światła są nieocenione. Jakie więc oświetlenie wykorzystać w miejscach, w których jest ono jednym z podstawowych elementów wystroju?

Baseny, solaria, SPA, kluby fitness – to miejsca, które stają się z każdym dniem coraz bardziej popularne. Zapanowała powszechna moda na zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie wolnego czasu, a obiekty sportowo-rekreacyjne przeżywają prawdziwe oblężenie. Właśnie dlatego warto zadbać o ich odpowiedni wystrój, klimat i przede wszystkim oświetlenie.

 
Z kolorem raźniej
 
Długie godziny spędzane w pracy coraz częściej rekompensujemy sobie po prostu ruchem. Do tego celu zwykle wykorzystujemy różnego typu miejsca rekreacyjno-wypoczynkowe: siłownie, baseny, SPA. Projektanci takich obiektów prześcigają się w pomysłach na wystrój wnętrz, które mają przecież stymulować aktywność użytkowników i poprawiać ich samopoczucie. Jednym z elementów, doskonale nadających się do kreowania przestrzeni rekreacyjnej, jest oświetlenie oraz odpowiednie operowanie jego formą i barwą. Ciekawą glazurę, detale i sztukaterie w pływalni można np. podkreślić kolorowym wężem świetlnym. W ten sposób wyodrębniają się kształty, oddzielają płaszczyzny, tworzy się niesamowity klimat. Odprężenie i relaks w takiej przestrzeni może tylko zaprocentować zadowoleniem użytkowników i ich pewnym powrotem do miejsca, w którym czuli się tak dobrze.
 
 
LED – świetlna rewolucja
 
Światło w miejscach rekreacyjnych musi sprzyjać aktywności, musi być także dynamiczne – tak jak ludzie, którzy w takich wnętrzach przebywają. Ale równie ważnym zadaniem światła jest poprawa samopoczucia po ciężkim dniu w pracy i na uczelni. - Przy instalacji oświetlenia w takich miejscach, jak SPA, solaria, baseny
i kluby sportowe, musimy mieć jednak na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego stworzyliśmy specjalną linię LED, odporną na uszkodzenia i różne warunki panujące we wnętrzach. –
mówi Paweł Kulpa z firmy LARS. – Produkty wykorzystujące technologię LED cechuje niskie zużycie energii, długa żywotność, a także brak promieniowania IR/UV i znikoma emisja ciepła. Zapewniają zatem wysoką jakość i intensywność barw, co nadaje wnętrzom niepowtarzalny wygląd i nastrój. – dodaje Kulpa. Trudno więc o lepsze rozwiązanie.
 
Dlaczego oświetlenie LED jest bezpieczne?
 
Nieckę basenu można oświetlić specjalnymi światłowodami, które przewodzą światło, ale nie są jego źródłem. Światło produkowane jest przez projektor, dzięki czemu umieszczenie takich światłowodów w wodzie jest w pełni bezpieczne. Transparentność i specjalna konsola umożliwiają dopasowanie kolorów światła do wnętrz, co zapewnia niesamowite efekty. Możemy zmieniać odcienie wody w basenie, stworzyć egzotyczny klimat w solarium i saunie oraz zapewnić świetlne odprężenie w SPA.
 
 

LedNEON to najnowocześniejsza, profesjonalna technologia oświetlenia możliwa do zastosowania zewnętrznego i wewnętrznego. Dzięki super jasnym diodom LED oraz specjalnemu tworzywu, które rozprasza światło, stał się on nie do odróżnienia od tradycyjnego neonu. Dostępne kolory to: biały, turkusowy, żółty, lemon, czerwony, zielony, niebieski.
 
LedNEON może pracować na niskim napięciu, zwiększając bezpieczeństwo użytkowania. Co ważne, w porównaniu z innymi źródłami światła jest 50-krotnie trwalszy (żywotność do 11 lat ciągłego użytkowania), a w stosunku do świetlówek ok. 10-krotnie. Jest łatwy w transporcie, bardzo prosty w montażu. Dostępne są wersje zasilania 12V, 24V, 120V, 240V.

 

Przewody LedTEC znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie poza walorami estetycznymi wymagana jest duża wytrzymałość. Żywotność zastosowanych diod określa się na 100 tysięcy godzin, czyli ponad 11 lat ciągłego świecenia. Kolorowe diody zamknięte są w niezwykle trwałej, przezroczystej i elastycznej obudowie. Dzięki niej, efekty świetlne pomagają stworzyć szczególny klimat, nie tworząc nieprzyjemnych refleksów.
LedTEC to nowa konstrukcja przewodów świetlnych, w których źródłem świata jest dioda LED. Kolory: biały, turkusowy, żółty, lemon, czerwony, zielony, niebieski. Nominalnym napięciem pracy przewodów jest stabilizowane napięcie stałe 12V, dzięki czemu można wykorzystywać przewody LedTEC jako sygnalizacyjne oświetlenie awaryjne zasilane akumulatorami (na zamówienie także przewody zasilane 24V, 48V, 230V). Szczelna konstrukcja, spełniająca wymogi IP 66, skutecznie chroni przed działaniem czynników atmosferycznych, dlatego przewody LedTEC mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

 
 

Przewody LumiTEC wykorzystywane są do tworzenia efektownych reklam świetlnych, zaznaczania konturów obiektów oraz elementów dekoracyjnych w klubach, teatrach i kinach. Coraz powszechniej stosowane są także w mieszkaniach, nadając wnętrzom domów niepowtarzalny, designerski charakter.
Przewody LumiTec są elastyczne - dlatego można z nich tworzyć zarówno linie proste, łuki oraz wszystkie kształty jakie przychodzą nam do głowy. Jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia projektanta. Przewód zbudowany jest z elektrody centralnej otoczonej izolatorem, na którą nałożona jest mieszanina luminoforu i spoiwa. Na tak zbudowanej elektrodzie centralnej znajdują się owinięte spiralnie dwie elektrody zewnętrzne. Taka konstrukcja zapewnia dużą elastyczność przewodu przy równomiernym rozkładzie światła na całym jego obwodzie.
Kolory: biały, turkusowy, żółty, lemon, czerwony, zielony, niebieski. Specjalna konstrukcja sprawia, że przewody LumiTEC są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki czemu z powodzeniem sprawdzają się także na zewnątrz budynków - w ogrodach, na tarasach czy balkonach.

Tekst dostarczony przez:

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt