Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Funkcjonalne piękno

Po długiej zimie, nadeszła wreszcie upragniona wiosna. Jej oznaki dostrzegamy wszędzie. Odradzająca się do życia przyroda ozdabia zielenią parki, skwery, a także nasze ogrody. Ciesząc się jego urokiem, warto zadbać, aby wraz z nadejściem zmroku nie prysł jego czar. Chcąc podkreślić zalety naszego ogrodu musimy pamiętać o jego odpowiednim oświetleniu...

  

 Atrakcyjność ogrodu można podkreślić dzięki właściwemu oświetleniu. Fot. OSRAM.

Ciepłe popołudnia i wieczory zachęcają do spędzania każdej wolnej chwili na świeżym powietrzu, na tarasie lub w ogrodzie. Każdy z nas może wykorzystać ten czas na swój sposób. Dla jednych jest to doskonałe miejsce, aby zjeść obiad lub kolację, dla innych miejsce relaksu, gdzie można spokojnie poczytać książkę czy wypocząć po ciężkim dniu. Dni i wieczory stają się coraz cieplejsze, dlatego nie warto wracać do domu w momencie nadejścia zmroku. Aby dłużej cieszyć się chwilami spędzonymi w ogrodzie, warto zadbać o właściwe oświetlenie, umożliwiające przebywanie na zewnątrz do późnej pory.

 Na co warto zwrócić uwagę?

Od lamp ogrodowych oczekujemy nie tylko estetycznego wyglądu, ładnych efektów świetlnych, ale również tego, by były tanie w eksploatacji i jak najdłużej nam służyły. Przed zakupem warto więc sprawdzić czy jest możliwość zastosowania w nich energooszczędnych źródeł światła – cechuje je bowiem dłuższa trwałość. Zużywają one zdecydowanie mniej energii w porównaniu ze zwykłymi żarówkami, co oznacza znacznie niższe rachunki. Dobierając oświetlenie do ogrodu powinniśmy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Możliwości jakie dają nam nowoczesne źródła światła są ogromne, dlatego też warto zapoznać się z kilkoma dostępnymi rozwiązaniami.  

Oprawy oświetleniowe OSRAM AQUALED bardzo dobrze sprawdzają się jako element dekoracyjny. Fot. OSRAM. 

Świetlówka kompaktowa OSRAM DULUX EL SENSOR automatycznie włącza się o zmroku i wyłącza o świcie, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako oświetlenie zabezpieczające dom. Specjalne czujniki reagują na poziom natężenia oświetlenia dziennego i są odporne na światło zakłócające. Dodatkowym atutem świetlówki jest jej trwałość sięgająca 15 000 godzin.

Do dekoracyjnego zastosowania

Innymi rozwiązaniami, które doskonale sprawdzą się m.in. w ogrodzie, są oparte na technologii LED – oprawy oświetleniowe AQUALED i NAUTILUS. Nowoczesne oprawy oprócz wyjątkowej trwałości mają również bardzo szerokie zastosowanie. Oba produkty mogą być zamontowane w podłodze, schodach, ścianie czy suficie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Tworzą więc bardzo uniwersalne rozwiązanie i jednocześnie unikalny nastrój ułatwiając orientację w ciemności. Oprawy AQUALED wyróżnia możliwość instalacji w basenie. Każda oprawa posiada cztery białe lub niebieskie diody LED, które stworzą niepowtarzalny klimat. Z kolei oprawy NAUTILUS są bardzo dobrym rozwiązaniem dla patio i ogrodów. Wyróżnia je konstrukcja oparta na hartowanym szkle, cechująca się wyjątkową odpornością na uderzenia i uszkodzenia. NAUTILUS dostępny jest w dwóch wersjach: z jedną lub trzema dużej mocy diodami LED. Dzięki nim nasz ogród oraz jego bezpośrednie otoczenie zyska niepowtarzalny urok, którym będziemy mogli cieszyć się przez długi czas.

 Ciekawe, przenośne rozwiązania

OSRAM LUNASOL – efektowne oświetlenie ogrodu. Fot. OSRAM 

 Tworzenie nastrojów, kształtowanie przestrzeni i prezentacja obiektów we właściwym świetle, to zadania nowoczesnego oświetlenia. Dostępne są już rozwiązania, które dzięki swojej funkcjonalności dostosowują się do potrzeb użytkowników. Takie przenośne oprawy oparte na technologii LED w swojej ofercie posiada firma OSRAM. Łatwość ładowania i wyjątkowa mobilność sprzyja korzystaniu z nich podczas imprez okolicznościowych na świeżym powietrzu. Oferowane produkty można zastosować w dowolnym miejscu, bez konieczności podłączania ich do prądu. Są to m.in. barwne „pochodnie” – YTIS oraz zasilana baterią oprawa LUNASOL. Produkty te są łatwe w użyciu. Wystarczy je naładować (w dostępnej osobno stacji ładowania) przez trzy godziny, aby zapewniały do pięciu godzin pracy. Cechuje je również długa trwałość, ponieważ baterię można ładować do pięciuset razy. „Pochodnie” YTIS są nie tylko bardzo atrakcyjnym przedmiotem ozdobnym, ale również efektywnym źródłem światła. Ta unikalna, bezprzewodowa oprawa, którą można dostać w czterech kolorach (czerwonym, niebieskim, pomarańczowym i białym), wyposażona jest w 24 diody LED. Trzy „pochodnie” są wystarczająco jasne, aby zapewnić przyjemne oświetlenie średniej wielkości patio. Ostre zakończenie „pochodni” umożliwia ich mocowanie w ziemi lub doniczce. Drugim innowacyjnym produktem jest zasilana baterią oprawa OSRAM LUNASOL, którą mocuje się do parasola ogrodowego. W zależności od sposobu mocowania może pełnić ona rolę oświetlenia bezpośredniego lub pośredniego. W związku z tym idealnie nadaje się do ożywiania przyjęć w ogrodzie. Wyposażona w 32 czerwone lub białe diody LED doskonale sprawdzi się w przypadku masztów parasoli ogrodowych o średnicy od 40 do 80 mm.

Fot. OSRAM YTIS

 

Tekst dostarczony przez:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt