Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Czym się kierować przy wyborze okien?

Wybór odpowiednich okien to trudna decyzja. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrana stolarka okienna zapewni nam nie tylko poczucie bezpieczeństwa i izolację przed hałasem. Ograniczy również straty ciepła w pomieszczeniu. Dlatego też warto postawić na jakość wybieranych okien i pamiętać o tym, że to inwestycja na długie lata.
 

Dopasowanie okna do otworu okiennego, elewacji budynku i wystroju wnętrza pomieszczenia to kwestia oczywista. Oprócz tego ważne są również inne właściwości okien, takie jak stabilność, izolacyjność cieplna oraz akustyczna, a także infiltracja i wentylacja. W bogatej ofercie stolarki drzwiowej firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) odnajdziemy okna o wysokich walorach estetycznych, które spełniają najwyższe parametry technologiczne. Duży wybór okien dostępnych na rynku, zawsze stawia nas przed dylematem – które z nich wybrać?

Solidne z natury
Drewno od wieków stosowane było do produkcji okien. Ten naturalny surowiec jest nie tylko przyjazny środowisku. Charakteryzuje się również doskonałą izolacyjnością termiczną  i akustyczną oraz wytrwałością na zamienne warunki atmosferyczne. Okna oferowane przez Stolbud Włoszczowa produkowane są z najwyższą starannością i przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych. Wykorzystanie czterowarstwowej klejonki  gwarantuje wysoką jakość drewna i stabilność profili. Wielu ceni sobie również elegancki, klasyczny wygląd drewnianej stolarki okiennej tej marki.
Wyciszenie
Ruch uliczny, bliskość węzłów komunikacyjnych, lotnisk czy autostrad często pozbawia nas błogiej, domowej ciszy. Obecnie coraz większą uwagę przywiązuje się do okien charakteryzujących się wysokim parametrem izolacyjności dźwiękowej. Producent Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) ma w swojej ofercie okno Plus w wersji Akustik, o współczynniku izolacji akustycznej Rw=42dB. To jedyne na polskim okno, które uzyskało certyfikat AQ ITB przyznawany przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Okno Akustik z pewnością sprawdzi się w domach lub mieszkaniach zlokalizowanych w pobliżu dużego natężania hałasu.

Energooszczędność
Zastosowanie zestawów szybowych o wysokim parametrze izolacji termicznej pozwoli na znaczne ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Okno Capital firmy Stolbud Włoszczowa to jedno z najgrubszych okien na rynku. Wyróżnia się ono jednym z najwyższych wśród okien producentów krajowych parametrem izolacyjności termicznej o wartości Uw=0,68 W/m2K. Jego gruba, czterowarstwowa konstrukcja umożliwia zastosowanie odpowiedniego zestawu szybowego, by znacznie ograniczyć straty ciepła w naszym mieszkaniu lub domu (nawet do 45%). Jego wysoka skuteczność została potwierdzona certyfikatem Znaku Jakości Cieplnej CQ ITB.


Wentylacja
Okno nie powinno być absolutnie szczelne. Ważne jest, żeby przepuszczało określoną ilość powietrza, potrzebną do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych. Produkowane przez Stolbud Włoszczowa okna wyposażona są w nawiewniki, które zapewniają odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniu. W bogatej ofercie tej firmy znajdziemy stolarkę okienną z różnego rodzaju nawiewnikami, które umożliwiają wygodną i bezpieczną wentylację. Pozwoli to na uniknięcie problemów związanych z brakiem świeżego powietrza i nieodpowiednim poziomem wilgoci, czyli nadmiarem kondensującej się pary wodnej, a w konsekwencji – rozwojem pleśni.

Antywłamaniowość
Wybierając okna należy również pamiętać, że stanowią one barierę między naszym domem a światem zewnętrznym. Warto zadbać, by domowa cisza, ciepło i spokój nigdy nie zostały zakłócone. Odpowiednie okucia okienne z zabezpieczeniami antywyważeniowymi oraz funkcjami: blokady obrotu klamki, ogranicznikiem otwarcia czy stopniowanym uchyłem pozwolą nam ustrzec się przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto decydując się na okna marki Stolbud Włoszczowa możemy dodatkowo zamontować klamki dwustronne z wkładką na klucz, zamykacze, specjalne okucia bezpieczne oraz antywłamaniowe.

Przy wyborze okien warto kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale przywiązać większą wagę do sprawdzenia parametrów technicznych wybranego okna. Bogata oferta firmy Stolbud Włoszczowa z pewnością pozwoli dopasować okno do oczekiwań najbardziej wymagających klientów.

Producent: Stolbud Włoszczowa S.A.

www.stolbud.pl

Stolbud Włoszczowa S.A. jest jednym z wiodących producentów stolarki drzwiowej i okiennej w Polsce. Firma skutecznie łączy bogatą, wynikającą z ponad 40 letniego doświadczenia tradycję  z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi. Cały asortyment Stolbud Włoszczowa S.A. posiada aprobaty techniczne oraz certyfikaty zgodności wymagane na rynku budowlanym. Jakość i solidność wytwarzanego przez nią asortymentu potwierdza wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Środowiskiem i BHP wg norm ISO 9001, ISO 14001, PN-N-18001. To zapewnienie, że wszystkie produkty odpowiadają istotnym europejskim wymaganiom dotyczącym zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.
W roku 2008 do sprzedaży trafiło innowacyjne, energooszczędne okno Capital skutecznie ograniczające straty ciepła i  charakteryzujące się jednym z najlepszych parametrów izolacyjności termicznej i akustycznej w Polsce.
Firma od lat stale współpracuje z jednostkami notyfikowanymi w Polsce, takimi jak m.in. Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Znajduje się także na liście firm rekomendowanych przez Związek Polskie Okna i Drzwi.
Od listopada 2009 roku firma należy do rankingu liderów polskiego rynku – Zielona Marka, świadczącym o efektywnym działaniu na rzecz przyrody, zwiększaniu oszczędności energii i świadomym propagowaniu zachowań i rozwiązań na rzecz środowiska naturalnego oraz społeczeństwa.

 

Kontakt prasowy:
Ewa Kaczyńska mobile: 0-601 552 672, tel. 0-71 718 21 45, e-mail: ewa.kaczynska@echopr.pl
Jolanta Jamioł  mobile: 0-609 55 26 54, tel. 0-71 718 21 54, e-mail: jolanta.jamiol@echopr.pl
Katarzyna Kowalska  tel. 0-71 718 21 53, e-mail: katarzyna.kowalska@echopr.pl

 E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2024

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt