Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Dospel Revolution - nowa rewolucja przemysłowa

Najnowsza centrala wentylacyjna firmy Dospel dla zastosowań przemysłowych nie bez powodu została nazwana Revolution. Ultranowoczesny kompozyt Syntelith, sekcyjna budowa - oto jej atrybuty. Zalet jest wiele więcej.

Kosmiczna technologia w służbie wentylacji

Materiały kompozytowe są stale obecne w kosmosie. Stosowane do budowy stacji kosmicznych, Airbusa, bolidów F1 i central Dospel Revolution. Główny komponent tarasu widokowego nad wodospadem Niagara na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Kompozyt poliestrowo-szklany został wybrany przez inżynierów firmy Dospel spośród innych supermateriałów nieprzypadkowo. W ramach współpracy z producentem nowoczesnych materiałów został stworzony Syntelith. Kompozyt posiadający szereg nadzwyczajnych właściwości, idealnie spełniających wymagania, jakie stawia konstrukcja doskonałego systemu wentylacji. Są to przede wszystkim wytrzymałość, lekkość oraz wyjątkowo niskie przewodnictwo cieplne.
 
Na długie lata... i zimy
 
Duże centrale wentylacyjne nieustannie narażone są na zmienne warunki atmosferyczne. Montowane na dachach, muszą być odporne na silny napór wiatru, czasem śniegu, na skrajnie wysokie temperatury latem i bardzo niskie zimą. W niejednym z krajów, w których swoje wyroby sprzedaje firma Dospel, wystawione na bezpośredni wpływ promieni słonecznych przedmioty rozgrzewają się do blisko stu stopni Celsjusza, w innych zimą panują siarczyste mrozy. Rozszerzalność cieplna stali i aluminium – podstawowych materiałów, z jakich buduje się tradycyjne centrale wentylacyjne – sprawia, że poddawane są one bardzo silnym naprężeniom. Zastosowanie Syntelithu wyeliminowało ten problem.
Dzięki swej niezykle niskiej rozszerzalności cieplnej owego tworzywa, w centralach Dospel Revolution praktycznie nie występują naprężenia między obudową i drzwiami rewizyjnymi a profilem konstrukcji. Także różnice ciśnień pomiędzy poszczególnymi sekcjami centrali, choć bywają znaczne, nie stanowią zagrożenia dla jej długoletniej niezawodności.
Złożony w 70% z włókien szklanych i w 30% z żywicy poliestrowej Syntelith to materiał trudnopalny oraz samogasnący, wobec czego centrala spełnia najsurowsze wymogi przepisów przeciwpożarowych. Dodatkowo jego mała reaktywność chemiczna, a zatem odporność na większość kwasów, zasad oraz inne związki korozyjne w szczególny sposób predystynuje centrale Revolution do zastosowania w zakładach chemicznych, przemyśle celulozowo-papierniczym oraz w oczyszczalniach ścieków i stacjach uzdatniania wody.
Kolejną ogromną zaletą Syntelithu, jest jego niesamowicie niskie przewodnictwo cieplne – aż tysiąc razy mniejsze niż aluminium. Właściwości te pozwoliły na wyeliminowanie, tzw. mostków termicznych, przez które tradycyjne centrale bezpowrotnie tracą znaczne ilości energii. W Revolution straty te ograniczono o 60%.
 
To się opłaca
 
Niespotykane tworzywo to tylko jedna z innowacji central Dospel Revolution. Konstrukcja profili okazała się tak dobra, że została opatentowana. Również budowa ścianek centrali jest wyjątkowa. Dwie warstwy Syntelithu oddzielone wypełnieniem z pianki poliuretanowej zapewniają wyśmienitą izolację zarówno termiczną, jak i akustyczną. Dzięki temu nie tylko uniknięto poważniejszych strat energii, ale i znacznie ograniczono poziom hałasu. Centrale Revolution mogą więc być ustawiane tam, gdzie zastosowanie innych jest ze względu na ich głośną pracę wykluczone.
Niezwykle istotnym czynnikiem jest stosunkowo mała masa tego unikalnego urządzenia. Może też być umieszczane na dachach o mniejszej nośności, ponadto ciężar instalacji rozkłada w optymalny sposób. Do złożenia całości na budowie potrzeba więc mniej czasu i ludzi. Z budowy sekcyjnej centrali Dospel Revolution wynika jeszcze jeden ważny fakt: można ją w miarę potrzeb swobodnie rozbudowywać, nawet po latach. Co ważne, bez wymiany centrali. Oznacza to ogromną oszczędność czasu i pieniędzy.
Oszczędzanie pieniędzy zaczyna się jednak już pierwszego dnia użytkowania centrali Revolution. Brak mostków termicznych, świetna izolacja oraz bardzo wydajne, energooszczędne wentylatory to stuprocentowa gwarancja najniższych możliwych kosztów eksploatacji.
 
Mnogość zastosowań
 
W zależności od przeznaczenia, centrale Revolution są wyposażane w dodatkowe elementy niezbędne do pracy w określonych warunkach – na przykład centrale zewnętrzne zaopatrza się w czerpnie i wyrzutnie. Dospel Revolution może służyć także jako centrala basenowa, co wymaga zastosowania epoksydowanych zespołów wentylatorów oraz rekuperatorów i wymienników. W wersji przeznaczonej do wentylacji podziemnych garażów pracą central Revolution steruje system sprzężony z detektorami tlenku węgla. Natomiast przy zastosowaniach medycznych stosuje się filtry wyższej klasy szczelności, wizjer i oświetlenie w każdej sekcji. Wszystkie warianty central wentylacyjnych Dospel Revolution są rzetelnie i profesjonalnie przygotowane do wydajnej oraz długotrwałej pracy przy absolutnym minimum środków niezbędnych do bieżącej konserwacji.
Firma Dospel – choć posiada kompetentną kadrę doradców technicznych – pomyślała również o tym, by ułatwić potencjalnemu klientowi wybór najlepszej dla niego wersji centrali przez internet. Na stronie www.dospelprofessional.com dostępny jest program, który określa wszystkie najważniejsze parametry instalacji, takie jak waga całej centrali i poszczególnych sekcji, wydatek powietrza, poziom hałasu i wiele innych. Nic dziwnego, że Revolution należy do serii Professional – obie te nazwy mówią same za siebie.
  
Producent: Dospel Sp. z o. o. , ul. Główna 186, 42-280 Częstochowa
www.dospelprofessional.com
  
 
Firma Dospel, istniejąca na rynku od 1974 roku, jest największym polskim producentem wentylatorów domowych, przemysłowych, central wentylacyjnych systemów, kratek, instalacji wentylacyjnych oraz klimatyzatorów. Wszystkie produkty spółki posiadają certyfikat ISO 9001:2000 potwierdzający wysoką jakość produktów. Dospel ma szeroko rozwiniętą sieć dystrybucji. Produkty z logo Dospel są eksportowane do ponad 40 krajów świata.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt