Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Pamiętaj o wentylacji

Planując budowę domu zakładamy, że będzie to miejsce szczególne w którym zapanuje miła i przytulna atmosfera. Dbamy o to, aby dom miał ciepłe ściany i podłogi, szczelne okna oraz drzwi. Czy jednak to wszystko o czym powinniśmy pomyśleć?

 
 
Daytona 350 Futura
Fot: Dospel

W naszym domu chcemy stworzyć takie warunki, które będą idealne zarówno do pracy, jak i odpoczynku wszystkich domowników. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy, iż zasadniczym czynnikiem, który wpływa na komfort życia jest skutecznie działająca wentylacja. Poprzez zapewnienie odpowiedniej ilość tlenu, optymalnej temperatury oraz usunięcie nadmiaru wilgoci systemy wentylacyjne decydują o tym, czy w domu czujemy się dobrze.

W Polsce najczęściej stosowanym sposobem wentylacji jest wentylacja naturalna, czyli grawitacyjna. Jej funkcjonowanie polega na tym, iż zanieczyszczone powietrze jest wywiewane z pomieszczeń poprzez kanały wywiewne. Świeże powietrze dostaje się do pomieszczeń przez nieszczelności w oknach, drzwiach oraz przegrodach budowlanych. Przy panującej obecnie tendencji w budownictwie, która zakłada, iż budynki mają być maksymalnie szczelne, wentylacja grawitacyjna nie spełnia swego zadania. Mało tego, działa ona wręcz odwrotnie: następuje odwrócenie ciągu w przewodach wentylacyjnych i powietrze zamiast być wywiewane z pomieszczeń jest do nich zasysane. Nie ma zatem wymiany powietrza w budynku, a więc nie ma wentylacji. Skutkuje to bardzo przykrymi konsekwencjami: w pomieszczeniach pojawiają się grzyby i pleśnie, szyby w oknach są ciągle zaparowane, budynek niszczeje ze względu na wnikanie wilgoci w ściany, a jego mieszkańcy odczuwają dyskomfort wynikający z niedotlenienia organizmu.
Chcąc zapewnić stały dopływ świeżego powietrza i co za tym idzie uniknąć problemów związanych z jego brakiem zainstalujmy w naszym domu system wentylacji mechanicznej nawiewno – wywiewnej z odzyskiem ciepła. Znajdziemy go w bogatej ofercie firmy Dospel, Lidera Wentylacji. System ten jest pozbawiony wad wentylacji grawitacyjnej, obieg powietrza jest wymuszony mechanicznie, co daje możliwość dostosowania wymiany powietrza do rzeczywistych oczekiwań. Jego najważniejszy element to centrala wentylacyjna, zwana rekuperatorem – firma Dospel proponuje DAYTONĘ 250 i DAYTONĘ 350 FUTURA. Znajduje się w niej wymiennik ciepła, wentylatory nawiewny oraz wyciągowy, a także filtry powietrza. W centrali wentylacyjnej ciepłe, zużyte powietrze odprowadzane z pomieszczeń ogrzewa zimne, pobierane z zewnątrz budynku, co pozwala na odzyskanie nawet do 95 % energii (w przypadku zastosowania DAYTONY 250 czy DAYTONY 350 FUTURA). Chcąc rozwiać obawy, iż strumienie powietrza spotykają się ze sobą należy zaznaczyć, iż wymiennik został tak skonstruowany, że nie ma możliwości mieszania się powietrza świeżego ze zużytym.
Firma Dospel oferuje także kompleksowe rozwiązanie jakim jest połączenie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła z Gruntowym Wymiennikiem Ciepła (GWC) - Comfort Max. System ten zapewni nam komfortowe warunki przez cały rok łagodnie regulując atmosferę naszego domu: latem sprawdzi się jako naturalna klimatyzacja, a zimą otoczy nas przyjemnym ciepłem.
Pamiętajmy zatem, iż szczelny i ekonomiczny w utrzymaniu dom to nie wszystko – do pełni szczęścia potrzebny jest jeszcze stały dostęp do świeżego powietrza.
 
 
 
Dospel Sp. z o. o. , ul. Główna 182, 42-200 Częstochowa

Firma Dospel, istniejąca na rynku od 1974 roku, jest największym polskim producentem wentylatorów domowych, przemysłowych, central wentylacyjnych systemów, kratek, instalacji wentylacyjnych oraz klimatyzatorów. Wszystkie produkty spółki posiadają certyfikat ISO 9001:2000 potwierdzający wysoką jakość produktów. Dospel ma szeroko rozwiniętą sieć dystrybucji. Produkty z logo Dospel są eksportowane do ponad 40 krajów świata.

Tekst dostarczony przez:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt